Bir insanın başına gelebilecek en kötü durumlardan. Bir şeyi yanlış anlamak da öyledir. Mesela Çin'de bankaların paraları dezenfekte ettiğini duyan bir kadının olayı çok yanlış anlayıp kendi paralarını fırına koyması ve orada temizlemeye çalışması buna bir örnektir. Sonuç olarak kadının paraları yanmış ve 2700 lirası kül olmuştur.
Türkiye'de olsa muhtemelen tek kuruş alamayacağınız durum. "Yakmasaydınız paranızı hanımefendi" şeklinde bir tepkiyle karşılaşarak eli boş gönderilir ve parayı çar çur etmek deyiminin canlı bir misali olarak ortalıkta dolaşırdınız.
Yanlış anlaşılma daha çok muhatabınızın anlama kapasitesiyle ilgilidir. Çünkü siz ne kadar düzgün ifade ederseniz edin kendisi anlamak istediği gibi anlayacaktır.
Sadece paraları dezenfekte etme değil, Çin'de coronavirüs nedeniyle alınan pek çok ilginç önlem daha vardır.Mesela restoranlarda masaları birbirinden ayırmak için plastik şeffaf yapılar kullanılmakta ve kuaförler müşterilerin saçlarını uzaktan kesebilmek için bir alet tasarlamışlardır.