çankaya ilçesinde yer alan ve 1983 senesinde açılmış olan bir mekan. 67 bin metre kare büyüklüğündeki park, havuzlara, çocuk bahçelerine ve amfitiyatroya da ev sahipliği yapmakta.
Kavaklıdere mahallesinde bulunan 1983 senesinden beri hizmet vermekte olan bir parktır. Yaklaşık olarak 67 bin metrekarelik bir arazi üzerine kuruludur. Doğal bir alandır ve şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin imdadına yetişmektedir. İsmini almış olduğu seğmenler'i simgeleyen bir heykel de vardır.
İçerisinde kültürel aktivitelere ev sahipliği yapan bir amfi tiyatronun bulunduğu parktır. Çankaya köşkünün altında olan bu park, atatürk ve iran bulvarlarının arasındadır. tiyatronun etrafı ise oyun alanlarıyla ve havuzlarla çevrelenmiştir.
ailecek gidilebilecek, gölgeli ve serin yapısıyla insanı rahatlatan, sadece ankaralıların değil, ankara dışından gelenlerin de ilgi odağı olan, kitap okuma festivalinin, su savaşlarının, tiyatroların ve buna benzer organizasyonların tertip edildiği, kuğulu park'a yürüme mesafesinde olan bir parktır.