İnsanı 40 yıl yaşlandıran, onunla konuşmanın dağı iğneyle delmek kadar zor olduğu kişi. Üstelik onunla aynı evde yaşıyorsanız işiniz daha zordur. Mesela sorumluluklarını yerine getirmeyen ve (bkz:yatarak para kazanmak) istediği için girdiği hiçbir işte dikiş tutturamayan bir eşiniz varsa durumunuz içler acısıdır.
Onlara laf anlatmak ve onlarla iyi geçinmek imkansızdır. Çünkü ne yaparsanız yapın onlara yaranmanız mümkün değildir. Kendi bildiklerinden başkasına inanmayan ömür törpüleri, insan sağlığını tehdit etmektedir.
Karşısındaki insanı çıldırttığı halde kendisinde gram değişme olmayan rahat, relax insan tipi. Her şeyi oluruna bıraktıklarından dünya yansa umurlarında olmaz ve bu yüzden saçları da öyle pek ağarmaz, genç görünürler, ancak muhatap oldukları kişileri çileden çıkarmayı başarırlar.
İnsana saç baş yolduran ve sinir kat sayısını artıran tiplerdir. Sizi kesinlikle dinlemezler ve söylediklerniz onların bir kulağından girip öbüründen çıkar. Onlar başkalarını yıpratmayı meslek haline getirmişlerdir.