An itibariyle farkettiğim durum. Sahibinin tutuklanmasından dolayı Odatv'ye erişim engeli getirilmiş ve BTK tarafından engellenmiş. Şu an siteye ulaşılamamaktadır ve herkes Odatv neden yasaklandı? Odatv kapatıldı mı? sorularının cevabını araştırmaktadır.
Hâla devam etmekte olan durum. Yakın zamanda açılacağı tahmin edilmektedir. Fakat ülkemizde her şeye hemen erişim yasağı getirilmesi de moda haline gelmiştir. Oda TV'yi takip etmediğim için açılıp açılmaması benim için bir anlam ifade etmemektedir.
Mit'çilerin deşifre edilmesi nedeniyle Odatv'nin sesi kısılmıştır. Hülya Kılınç ve Barış Terkoğlu tutuklanmış, site Türkiye'den erişime kapatılmıştır. Ancak herkesin VPN kullandığı bu devirde Odatv'ye erişmek isteyen yine erişecektir ki zaten Odatv'de haberler yayınlanmaya devam etmektedir.
Oda TV takipçilerini üzen haber. Oda TV ne zaman açılacak diye sabırsızlanan kişiler BTK'ya tepki gösterirken tutuklanan Oda TV muhabirlerinin serbest bırakılması için çağrı yapmaktadır. Ayrıca VPN ile girildiği ve Oda TV'nin haberlerine devam ettiği de gerçeği yansıtmamaktadır yani Oda TV yayınlarına Youtube üzerinden devam etmektedir ve VPN ile giriş yapılamamaktadır. Olayla ilgili itiraz başvurusunda bulunulmuştur.