pkk terör örgütünün kurucusu, yüzbinlerce bebeğin, askerin, sivilin, suçsuzun katili öcalan'a 21 yıl sonra sunulan bir imkan. milletin vergileriyle içeride paşalar gibi beslenen öcalan'ın kardeşiyle 25 dakika konuşmasına izin verilmiş ve bu durum büyük tepkiye neden olmuştur. ama sadece o kadardır. milletin tepkisini kaaleye alan yoktur, olmayacaktır.
vatan hainlerini böyle besleyen bir ülke daha var mıdır diye sorduran başlıktır. bir de abd'nin f. gülen'i teslim etmesi istenmektedir? o da türkiye'ye gelse öcalan gibi "yüksek güvenlikli" bir cezaevine konulacak, orada krallar gibi yaşatılacaktır. bunların değil telefonla görüşmesi, acaba yaşaması hak mıdır?
"21 yıl sonra sunulan bir imkan" falan değildir. 21 yıldan beri kimseyle görüşmesine izin verilmediğini zannetmek, hayal dünyasında yaşamaktır. yani bu yeni bir şey değil, yeni dışarı sızmış bir haberdir. asıl soru ise bunun neden şimdi dışarı sızdığıdır.
bazılarının 'insani hak' olarak gördükleri izin. tüm pkk'lıların ve pkk sevicilerinin yerle yeksan olması dileğiyle, reisin sözüyle bitiriyorum: "inlerine girdik, giriyoruz, gireceğiz"