uzun yıllar Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı görevinde bulunmuş olan 1948 doğumlu ünlü siyasetçi. erdoğan ile aralarından su sızmaz. birbirlerini methetmeyi ziyadesiyle severler. örneğin maske ve kolonya aldığı için Erdoğan'a şükranlarını sunmuş, kendi halkını en fazla düşünen tek liderin Erdoğan olduğunu söyleyerek minnettarlığını bildirmiştir. Kesinlikle çok duygusaldır. Resmen gözleri yaşartmıştır.
Bilgün Gökberk'ün, "ben T.C. vatandaşıyım, hiç kimsenin tebaası falan değilim" tepkisine yol açmıştır. Zafer Arapkirli'de ise benzer bir şekilde tepki göstererek, "vatandaş diyemiyor musunuz? bu ülke 1923 yılından beri cumhuriyetle yönetiliyor" demiştir. hey gidi yurdumun bir kelimenin anlamını google'dan bile bakmaktan aciz insanları hey. Onların derdi erdoğan'ın övülmesi ve Osmanlıca bir kelimenin kullanılmasıdır.
bir maske ve kolonya için böyle havalara uçtuğuna göre, demek ki fazla malı mülkü pek yokmuş garibimin. yoksa neden kabul etmeyip ihtiyacı olanlara yollayın demesin ki? yalakalık falan çok ayıp, öyle şeylerle işi olmaz Melih Gökçek'in... (bkz:yersen)