Sandalyelerin, masaların, küfür ve hakaretlerin havada uçuştuğu, bazen hızını alamayan milletvekillerinin birbirini ısırdığı ve haberlerde sıkça karşılaşılan kavga çeşidi. En son Engin Özkoç, AKP'li milletvekili İbrahim Halil Yıldız tarafından saldırıya maruz kalmıştır. Ancak ona yumruk atan Yıldız'ın eli 3 yerden kırılmıştır. Ha bire birbirlerini yiyen AKP-CHP cephesinde sinirler yine gerilmiş ve taraflar İdlib oturumunda rahat durmamıştır.
meclis üyelerinin kedi köpek gibi birbirini yemesi durumu. İntikam almadan rahat edemeyen milletvekilleri ellerine geçirdikleri her şeyi birbirlerine savurmakta ve ortaya izleyenleri utandıran görüntüler çıkmaktadır.

Liseli ergen havasından kurtulamamış yaşlı başlı insanların gerçekleştirdiği şiddet eylemi. Muhalifler arasında gerçekleşen bu olaylar, meclisteki adrenalin seviyesini zirveye çıkarmaktadır.
Torun tosun sahibi adamların çocuk gibi kavga etmesi ve birbirlerine sözlü-fiziksel şiddet uygulaması durumudur. Provakasyon ve algı operasyonu yapan tarafın kışkırtmasıyla başlar ve yumruklar, tekmeler eşliğinde devam eder.
milletvekillerinin yaşlarının ve eğitimlerinin unutulduğu, liseli gençler gibi meşhur kavgaları.