ankara büyük şehir belediyesi başkanı. yakın zaman önce "iyilik salgından daha bulaşıcıdır" sözüyle bir kampanya başlatmış ve kampanyaya destek her geçen gün giderek artmıştır. Tanju Kara'nın açıklamasına göre kampanya sayesinde Ankara ilçelerindeki bakkal borçlarının neredeyse 'i kapatılmıştır. ayrıca kendisi çiftçilere tam 5 milyon tane domates ve sivri biber fidesi dağıtacağını ilan etmiştir. üreticilerin elinde kalanları satın alan ve su fiyatlarını 50 kuruşa indiren de kendisiydi.
evde kalan tüm ankaralıların her biri için 2'şer çiçek diktiren, 12 milyon çiçeğin başkentle buluşturulması talimatını veren, bir iftar da benden kampanyasını başlatan kişidir. 400 bin iftar paketinin satın alındığı kampanya 28 Nisan itibariyle sona ermiştir.
kendi partisinin bile sahip çıkmayıp dışladığı, ağzıyla kuş tutsa bile cumhurbaşkanlığını kazanamayacak bir adamdır. bizim kara kaplı defterlerimiz yok, herkese hizmet etmekle yükümlüyüz diyen ve kendini ankara'nın dert babası olarak nitelendiren insandır.
1955 doğumlu, 8 nisan 2019 yılından beri görevini yürütmekte olan , kendini ankara'ya adadığı iddia edilen bir siyasetçi. bir ankaralı olarak şu meşhur böyük muazzam hizmetlerinden, yardımlarından bir türlü istifade edemediğim, başkanı olduğu belediyeye yaptığım başvuruların olumsuz sonuçlandığı kişidir.