ankara'nın etkinlik rehberidir. ankara'da çok göz önünde olmayan, fazla bilinmeyen organizasyonlar hakkında bilgilendiren, ankara gruplarını ve alternatif mekanları tanıtan, konser davetiyesi çekilişleriyle takipçilerini sevindiren bir oluşum.
tanıtımlarında neredeyse (bkz:çankaya)'nın dışına çıkmayan, sitesi iyice reklam sitesi haline dönmüş ve ha bire Ankara kahvecilerinin reklamını yapan platform.
Ankara'nın bizim için daha yaşanılabilir bir yer haline gelmesini amaçlayan ve bu doğrultuda güzel mekan ve organizasyonlarla ilgili haberleri paylaşan, üreten, kaliteli insanlardan müteşekkil oluşum. kar amacı gütmeden hizmet vermektedir.
isminin nereden geldiğine dair ilginç bir rivayet vardır. anlatıldığına göre lavarla'nın kurucusu Ankara'lı arkadaş, yıllar boyu İzmir'de yaşamıştır. Geri dönme vakti geldiğinde bir soru sorar: Ankara'da hayat var mıydı la? La var la' diye cevap gelince arkadaşın beyninde şimşekler çakmış ve işte Lavarla ortaya çıkmıştır. Kimsenin pek bilmediği, yaşamadığı Ankara hayatını tanıtmak, duyurmak amacıyla yola çıkmaya karar verilmiş ve Lavarla'nın doğuşu böyle başlamıştır.