Ankara'nın (bkz:çankaya) ilçesinde bulunan ve 2002 yılında açılmış olan ünlü bir eğlence mekanı. ankara geceleri denilince akla ilk gelen yerlerden biridir. İstanbul ilinde de şubeleri bulunan mekan 2016 yılında Ataşehir, 2017 yılında Beşiktaş şubesini faaliyete geçirmiştir.
Net hatırlıyorum, 27 Kasım 2018 tarihinde gitmiştim. şam albüm lansmanı konseri vardı. istanbul trip sahnedeydi ve bir anda sahneye buzlar fırlatıldı. Bir de ses sistemi beni aşırı rahatsız etti. Havadar bir yer ancak eğlendirmiyor.
geceler if'te biter tezini çürüten mekandır. çalışanları beni oradan soğutmayı başarmıştır. zira çantanızı bırakmak istemediğinizde garsonları sizi arkanızdan çekiştirerek zorla almaya çalışır. küçük bir mekandır ve ne zaman gitsem öyle hınca hınç dolu olmaz.
Erkin Koray'ı çok yakın mesafeden izleyebildiğim mekandır. Bir de 50 yaşlarında melul melul yalnız başına takılan bir amcayı görüp şok olduğum mekandır. Hayır yani insan gecenin o saatinde senin orada ne işin var diye sormaktan kendini alamamaktadır. sanırım yalnızlık amcanın canına tak etmiş olmalıdır.