İBB başkanı. geçen günlerde yaptığı istanbul ölüm oranları açıklamasıyla dikkat çekmiştir. İstanbul'da geçen yıllara göre bu yıl -35 daha fazla ölüm olduğunu söylemiştir.
engellenen yardım paralarından dolayı pek dertli olan, halka yardımları geç ulaştıracağı için derin üzüntü duyan ünlü hayırsever (!). "bu para nasıl olsa bize döner, biz yine vatandaşa dağıtırız, bloke acilen kaldırılmalıdır" diyen İmamoğlu, yeni gelir kaynağının bir kısmına erişimi kısıtladıkları için çok kızgındır. halkın göndrdiği parayı kuruşu kuruşuna halka dağıtmayacağında şüphe olmayan İmamoğlu, daha İSKİ'nin temizliğinden acizdir.
seçilmeden önce liyakat liyakat diye çığırtkanlık yapan fakat İBB başkanı olur olmaz personelleri birer birer çıkarıp kendi tanıdıklarını işe alan tipik siyasetçi.
bu salgın sürecinde de kıyımlarına devam etmiş ve BELTUR A.Ş.’den birkaç kişiyi kovmuştur. Kovulanlar ise; İnsan Kaynakları Müdürü Orhan Günyol, Satınalma Müdürü Gökhan Emiroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin turizm ve gastronomi şirketi BELTUR AŞ'de Genel Müdür Yardımcısı Suat Güler, Mali İşler Müdürü Cihangir Hızal, Satış Pazarlama Müdürü Engin Akkaya'dır. şu ana kadar 5831 kişinin işine son veren İmamoğlu, attığı millete hizmet naralarını unutmuştur.