kitap okuma zevkimin tavan yaptığı ve girdikten sonra zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım yerdir. gerçi kitap almak için gelenlerden çok buluşmak için gelenlerin doldurduğu bir mekan olarak tanımlamak daha isabetlidir. küçükken (bkz:kızılay)'da bulunan şubesine girip önüme çıkan tüm kitapları alma gibi bir hayal kurduğum ve geçen sene bu hayalimi gerçekleştirerek edebi hazzın doruk noktasına ulaştığım yerdir.
dost kazığı atmış olan mekandır. Zira aldığım kitapların internette daha ucuza satıldığını ve kazıklanmış olduğumu anladığımda iş işten geçmiştir. Bir daha yalnızca kitapları koklayıp çıkmak için ziyaret edeceğim kitapçıdır.
almayı düşündüğüm hiçbir kitabı indirimde görme fırsatına erişemediğim, bu yüzden çareyi ayaküstü kitap okumak ve yorulunca bırakıp ertesi gün gelerek devam etmekte bulduğum zarif kitapçıdır.
içine girdiğimde sanki dış dünyayla bağlantımı kestiğim, hipnotize etkisi bulunan bir kitap hazinesi. kazıkçı yaftasını haketmeyen, bilakis fiyatları gayet uygun olan bir kitabevidir. huzura gark ediyor beni kendisi.