Anlamsız bir skandal. Zira Mehmetçik için dua okumak, hayır hasenat yapmak, ailelerine veya TSK gibi yerlere maddi yardımda bulunmak gibi şeyler dururken şarkı besteleyip söylemek etik bir davranış değildir. Bu durum onların acılarını daha beter depreştirecektir ve Mehmetçik kavramı bu kadar basit değildir. Normal zamanlarda yazıp söylediğiniz, klibini çekip konser verdiğiniz şarkılara kimse karışmıyor ancak bu gerçekten acınası bir durumdur. Sosyal medyada beğeni ve paylaşım rekoru kırması da bir o kadar üzücüdür.
Maddi yardımda bulunup bulunmadığını nereden biliyorsunuz diye sorulmasına yol açan başlık. Zira bildiğim kadarıyla insanların size dekont iletmek gibi bir mecburiyeti yoktur
Buna ilaveten, 'dua etmediğini nereden biliyorsunuz' diye de sorulabilir. Ancak şu bir gerçektir ki görünen köy kılavuz istememektedir. Tabii ki kimsenin imanını sorgulamak bizim haddimize değildir ve kimin ne olacağı belli olmaz, Derya Uluğ yarın bir gün dönüş yapabilir mi? Yapabilir bunu kimse bilemez.
Konser vermek, şarkı bestelemek, alkış tutmak, siren çalmak vs. bunların ölmüşlerimize bir faydası yoktur. "Canım işte konserden gelecek parayı bağışlayacağız." vs. gibi laflar da anlamsızdır, eminim hepsini bağışlıyorlardır(!). Bağışlasalar bile sonuçta şehitler için böyle bir şey yapmanın savunulacak bir yanı yoktur, her şeyin bir yolu yordamı vardır.