bir (bkz:çankaya) semti. 2000'lere kadar gecekondu bölgesiyken kentsel dönüşüm kapsamında lüks bir semt haline getirilmiştir. (bkz:bülent arınç) ve (bkz:kemal kılıçdaroğlu) gibi ünlü siyasetçilere ev sahipliği yapmıştır. Ufuk Üniversitesi ve çankaya üniversitesi de buradadır. TOBB ETÜ ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi ise buraya son derece yakındır.
Ankara Esenboğa Havalimanı'na ortalama 33 km mesafede, CEPA, Gordion, Armada, Kentpark, Taurus ve Panora gibi AVM'leriyle ünlüdür. (bkz:anıtkabir) buraya 4,5 km uzaklıktadır. Ankara kalesiyle arasında 2,5 km mesafe bulunur.
Bahçelievler, Dikmen, Yıldız ve Kızılay gibi semtlere oldukça yakın, gelişime yatkın, fütüristik, değerli bir cazibe merkezidir. Başkentin kalbidir. Eğlence ve alışveriş ile aranızda mesafelerin bulunmadığı, ulaşım açısından çok önemli bir noktada konumlanmışbir yerdir.
beton yığınlarının oluşturduğu ruhsuz bir semttir. oksijenden ve yeşillikten ırak bir yerde yaşamak isteyenlere hitap eder. Neden gelişemiyoruz sorusunun bir tezahürüdür. Her önüne gelene kardeşim diyen çok dost canlısı (!) insanların olduğu muhittir.