Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı paniğe sevk eden, çeşitli ülkelere de sıçramış olan virüs. Öksürük, ateş, mide bulantısı ve burun akıntısı gibi basit belirtilerle kendini gösterse de ölümcül sonuçlara yol açabilmektedir. Bu kapsamda Çin ile aralarına mesafe koyan ülkeler, virüsün yayılmaması için önlem almaya çalışmaktadır. Henüz Türkiye'ye gelmediği bildirilen bu virüsün hiçbir zaman ülkemize ulaşmaması temennimizdir.
Coronavirüs vakaları tüm ülkeleri teyakkuza geçirmiş ve hastalar karantina altına alınmıştır. Her gün gelen kötü haberler endişeyi daha da artırırken Coronavirüsün ülkemize sıçramaması için gerekli tedbirlere başvurulmuştur. Mesela bence gıdalarda Çin tuzu kullanılması yasaklanmalıdır
Bence de Çin tuzu içeren ürünler yasaklanmalıdır. Yani ürünler değil de onlara Çin tuzu koyulması yasaklanmalıdır. Hele ki hamburger ve diğer fast-food ürünlerinde kesin var olduğu kuvvetli bir ihtimaldir. Çin'den gelen tüm ürünler sıkı bir denetime alınmalı ve iyice incelendikten sonra ülkemizde satışa sunulmalıdır.
Hamburger ve başka fast-food ürünlerinde Çin tuzuna gelene kadar ne zararlı maddeler vardır. Sigara gibi bağımlılık yapan bu yiyeceklerin imalatı durdurulmalıdır. Bunu yazan bir sağlıkçı değildir ancak organik gıdaların yararlarına gönülden inanan bir Canan Karatay dinleyicisidir.