CHP İstanbul il başkanı. Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflanmasına ilişkin hakkında suça azmettirmekten, suçu ve suçluyu övmekten soruşturma açılmış ve ifade vermiştir. darbe imasında bulunmuş ve sistem değişikliği öngördüğünü söylemiştir. bu sözleri akılları karıştırmıştır.
ümit kaftancıoğlu'nun gelinidir. Cemal Canpolat'ın yerine gelmiş ve 2018'den beri CHP İstanbul il başkanlığını yürütmektedir.“çocuklar babalarını anlatıyor benim babam bir kahramandı” adlı bir kitabı vardır. her şeyi bildiğini zanneder, tartışmaya gerek duymaz, kendi gibi düşünmeyenleri düşman olarak görür, hatta onları yok etmek ister. yani klasik bir chp'lidir fakat partisine zarar verdiğinin farkında değildir.
kendisinden, siyasetinden, ideolojik fikirlerinden nefret ettiğim kişidir. ancak söylediklerinde anlaşılmayacak bir şey yoktur. parlementer sisteme dönüleceğinin sinyalini vermektedir. darbe imasında bulunduğunu söyleyenler manipülatörlerdir. darbe olursa içeri girecek kişilerden ilki kendisi olacaktır.
canan kaftancıoğlu'nun söyledikleri darbe imasını çıkarmak için zorlamaya gerek olmayan ifadelerdir. darbeyi kastettiği gayet açıktır ancak bazıları "yok parti kopmaları" bilmem ne diye kıvırmaya çalışmaktadır.