ismail türüt tarafından söylenen ve atatürkçüleri, laikleri, imamoğlucuları çok kızdıran söz. söz konusu islam ve akp olunca "düşünce özgürlüğü" diyerek kin kusan çağdaşlar (!), niye yükseliyorsunuz bu bir fikir özgürlüğü dedirten olaydır.
yazarın chp belediyesi' tarafından gerçekleştirilmek istenen fakat akp tarafından engellenmiş hizmetlerinin neler olduğunu hiç araştırmadığının göstergesi bir başlıktır. mustafa karataş ise ona çanak tutmuş ve desteklemiştir. çünkü kendisi ondan beterdir.
ismail türütün ciddiye alınmasından daha ilginç olmayan bir cümledir. ancak chp'nin ülkeyi nasıl yönet(e)meyeceğine dair bu eleştirisinin haklılık payı da yok değildir. zira diğer ülkelerle karşılaştırıldığında sağlık sistemimizin gerçekten iyi olduğu bir gerçektir. her ne kadar akp taraftarı olmasam ve muhtelif icraatlarını eleştirsem de bu süreci chp'nin asla akp gibi koordine edemeyeceğini de itiraf etmek gerekir. hastane kapasitelerimiz standartların üzerindedir, ekipman sıkıntımız yoktur. chp'nin ise bunda herhangi bir katkısı yoktur. "istemezük" diyip şehir hastanelerini tenkit etmesinin ve "it ürür kervan yürür" denmesine sebep olmasının haricinde tabii.
değil mi ama? zaten iktidarda chp olduğu için milyonlarca insan hâlâ maske bekliyor, milyonlarca kişi ücretsiz izne çıkarılmış, sayısız kişi işinden olup bunalıma girmiş, 1000 liracık sosyal yardımı alabilmek için debelenip duruyor. aslında hepsi birbirinin aynısıdır. garip guraba kimin umurundadır.