ankara'da ismini sürekli her yerde gördüğüm, ilk başta burger king misali bir restoran zinciri zannettiğim, anladım ki ankara'nın tüm restoranlarının tepesine yazılan bir isimmiş. bu acı gerçeği kabullenmem zaman almıştır. Sonuç olarak en güzel aspava; hizmetleriyle, garsonlarıyla, ikramlarıyla (bkz:yıldırım aspava)'dır.
Ankara'yı sevme nedenlerimden biridir. aspavaların öyle diğer restoranlar gibi, robotik çalışanları yoktur, daha yemeden iştahınızı kapatan sunumları yoktur, bir an önce gitmeniz için gözünüzün içine bakan personelleri yoktur. (bkz:yıldız aspava), diğer aspavaların önünü açmış ve bu kültürün popüler olmasında kilit rol üstlenmiştir. (bkz:koç aspava) da iyiydi. fakat yıllardır adam gibi yaprak döner yapan bir tane aspava bulamazsınız ankara'da. çoğu kıyma katmaktadır. yaprak döner için (bkz:çiçek lokantası) tercih edilmelidir.
ilki (bkz:esat)'ta açılan, hassas bölge'de (bkz:bascavus sokak)'tan girip sol köşede gördüğünüz (bkz:özçelik aspava)'dır. pidesi bile sıcacık dürüm dönerlerinin tadına doyulmayan, patates tabaklarının daha bitmeden yenilendiği, her şeyiyle 10 numara işletmeler bütünü.
doyuruculuğu ve lezzetiyle ankara halkının favori restoranlarıdır. soslu, soğanlı, kaşarlı döner istiyorsanız ssk demeniz kafidir zira neticede Ankara bir memur memleketidir. dönerinizle beraber size patates tava, salata ve cacık sunulur. patatesin üzerinde domates sos olmadan olmaz. ikram hususunda hudut tanımazlar. yemekten sonra mutlaka irmik helvası ve çay ikramı olur.