Birkaç gün önce Türkiye'nin gündemine düşen seçilmiş müftü. Yunanistan'da görev yapan bu adam, atanmış müftünün yerine geçip o varken cenaze namazı kıldırdığı için 4 ay hapis cezasına mahkum edilmiş, Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere çeşitli siyasiler ve ünlülerden bu karara tepki yağmıştır.
Makamı gasbetmekten suçlanmıştır. Atanmış müftünün görevini elinden almak şeklinde değerlendirilen bu hareketi Yunanistan'da tepki uyandırmış ve hapis istemine yol açmıştır.
Onlar rahipleri, papazları, hahamları, kekeşleri içeri tıkmazlar ancak işte imamları, müftüleri, vaizleri hapse atmak için bahane ararlar. Zaten müftülerin Yunanistan'da devlet tarafından seçilmesi de halkın tepkisini çeken en büyük konulardandır. Dayatma yapılmasından hoşlanmayan Türk halkı tabii ki de kendi müftülerini gavurların seçmesini istememektedir.
Türkiye'deki eski dönemleri de hatırlamak gerekir. Alimlerin idam edilmesi, istiklal mahkemeleri, şapka yüzünden suçsuz yere katledilen insanlar... laikler ve kemalistler gelmeden bu entrymi burada sonlandırıyor ve polemik çıkarılmasını istemiyorum.