Hain İdlib saldırısının ardından Türkiye'nin uygulamaya başladığı politika. Bu kapsamda göçmenlere kapılar açılmış ve mülteciler ülkemizi terk etmeye başlamıştır. Fakat Yunanistan bu durumdan dolayı oldukça tedirgin olmuş ve ses bombaları ile göçmenleri geri döndürmek istemişlerdir.
Göçmenlerin Türkiye'den gitmesi de büyük bir kesimi sevindirmiş, herkes bu anı bekliyormuş gibi havalara uçmuştur. Oysa göçmenlerin gidişine niye bbu kadar seviniliyor anlamadım bir de göçmenler niye arkasına bakmadan gidiyor? Biri aydınlatabilir mi?
Çünkü onlar düzenlerinin bozulmasını istemiyor. Herkese bakmak, herkesi barındırmak Türkiye'nin görevi midir? Göçmenler ait oldukları yere dönmeli ve herkes kendi ülkesinde yaşamalıdır. Eğer burada yaşıyorlarsa da yerini bilmeli ve dağdan gelip bağdakini kovmaya çalışmamalıdırlar.
Herkesi Türk olduğu için sevmek zorunda olmadığımız gibi tüm Arapları da koşulsuz şartsız sevmek zorunda değiliz. Bu ülkeye gelip de kıymetini bilmeyen, ülkede anarşi çıkaran mülteciler tabii ki ülkeden uzaklaştırılmalıdır.