Bu sene pazara denk gelen gündür. Bence anlam ve önemi yoktur. 8 Mart'ı kadınlar günü olarak kutlamak(!) şiddet mağduru kadınlara, çocuğunu kaybeden annelere, annesi gözlerinin önünde öldürülen çocuklara bir fayda sağlamamaktadır. Bence bu tarz günler, sevgililer günü ve yılbaşı da dahil, emperyalizmin dayatmasıdır.
Emperyalizm değil de kapitalizmin bir dayatması olabilir. Kavram kargaşasına sebebiyet vermemek gerekir. Diğer günler kan kustururken 8 Mart kadınlar gününde hediye almak tabii ki anlamsızdır
Aynı şey anneler günü, babalar günü vs. için de söz konusudur. Zaten yılın 365 günü ayrı bir anlam ve öneme sahiptir, her gün farklı bir şeyin günüdür. Ona bakarsanız engelliler gününün de engellilere bir faydası yoktur, ancak bu tarz günler farkındalığı artırmak amacıyla ilan edilmiştir.
Kadın cinayetleri için yürüyüş yapmak da öyledir. Kusura bakmayın ama sizin yürümeniz ve attığınız sloganlar erkekleri hiç etkilememektedir. Kadın cinayetlerinin durdurulması, kadına şiddetin önlenmesi için gerçekten caydırıcı cezalar uygulanmalıdır.