Dün akşam itibariyle başlayan ve arka arkaya gelen depremler zinciri. Tüm Türkiye'nin korkuya kapıldığı bu olay, uzun süre konuşulmaya devam edecek gibi duruyor. Tabii bazıları da enkaz altında kaldığını iddia edip yalan paylaşımlar yaparak ekipleri yanıltıyor, onlara da yazıklar olsun demekten başka elden bir şey gelmiyor
Türkiye'deki binaların ne kadar dayanıksız olduğunu gözler önüne seren, ibret almamızı gerektiren jeolojik bir olaydır. Geçmiş olsun Türkiye'm... Keşke elimizden, küçük bağışlar yapabilmekten başka bir şey gelse.
TV8'de 15 milyon liradan fazla bağış toplanmasını sağlayan olaydır. Umarım bu yardımlar gerçek ihtiyaç sahiplerini bulur, umarım bundan sonra her yerde gerekli önlemler alınır. Gerçi o travmayı atlatabilmeleri kolay olmayacaktır ancak kalbimiz daima onların yanındadır.
Deprem tedbirleri alanında daha çok yol katedilmesi gerektiğinin en büyük ispatıdır, tabii her şey olacağına varır orası ayrı bir konudur, yaralılara acil şifalar ve yakınlarına da sabırlar dilerim.