çankaya ilçesinde yer alan ve 1983 senesinde açılmış olan bir mekan. 67 bin metre kare büyüklüğündeki park, havuzlara, çocuk bahçelerine ve amfitiyatroya da ev sahipliği yapmakta.
Sandalyelerin, masaların, küfür ve hakaretlerin havada uçuştuğu, bazen hızını alamayan milletvekillerinin birbirini ısırdığı ve haberlerde sıkça karşılaşılan kavga çeşidi. En son Engin Özkoç, AKP'li milletvekili İbrahim Halil Yıldız tarafından saldırıya maruz kalmıştır. Ancak ona yumruk atan Yıldız'ın eli 3 yerden kırılmıştır. Ha bire birbirlerini yiyen AKP-CHP cephesinde sinirler yine gerilmiş ve taraflar İdlib oturumunda rahat durmamıştır.
Ünlü doktor Mehmet Öz tarafından geçenlerde ortaya atılmış olan bir öneri. Bunun ardından kendisi linç kültürünün etkilerine uğramış olsa da bence insanlar kahvaltı yapmadan da güne başlayabilir. Adamı hepten taşa tutmamak gerekir.O da zaten bir yanlış anlaşılma[/gbkz[ya uğradığını söylemiştir.
'bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir' tarzı sokratesimsi, felsefimtrak bir söz. aslında doğruluk payı da yüksektir. sonuçta hâlâ geçmişe takılı kalmış durumdaysanız geçmiş sizin için geçmemiş demektir. aslında geçmişinizi kamufle etmiş olsanız bile o sizin için geçmemiş olabilir. yaptığınız bir hatanın bedelini yıllar sonra ödemeyeceğinizden, seneler sonra aslında bir öz kardeşiniz daha olduğunu öğrenmeyeceğinizden, hiç beklemediğiniz bir anda bilmem kaçıncı kuşaktan dedenizin size bir miras bıraktığı haberiyle U dönüşü yapmayacağınızdan nasıl emin olabilirsiniz? (!) belki de ödenmemiş faturalarınız vardır. ya da birine söylediğiniz bir söz veya önem vermeyerek yaptığınız bir iş nedeniyle sizden intikam almayı bekleyen bir düşmanınız? o yüzden 'geçmiş geçmemiştir' diye düşünerek her zaman flashback yapmak faydalı olur.
Anlamsız bir skandal. Zira Mehmetçik için dua okumak, hayır hasenat yapmak, ailelerine veya TSK gibi yerlere maddi yardımda bulunmak gibi şeyler dururken şarkı besteleyip söylemek etik bir davranış değildir. Bu durum onların acılarını daha beter depreştirecektir ve Mehmetçik kavramı bu kadar basit değildir. Normal zamanlarda yazıp söylediğiniz, klibini çekip konser verdiğiniz şarkılara kimse karışmıyor ancak bu gerçekten acınası bir durumdur. Sosyal medyada beğeni ve paylaşım rekoru kırması da bir o kadar üzücüdür.
(bkz:kızılcahamam) ilçesinin sınırları dahilinde bulunan bir park. Ankaranın milli parkı olan bu mekan, 1959 senesinde kurulmuştur. Giriş ücretsizdir ve 24 saat açıktır.
Bu sene pazara denk gelen gündür. Bence anlam ve önemi yoktur. 8 Mart'ı kadınlar günü olarak kutlamak(!) şiddet mağduru kadınlara, çocuğunu kaybeden annelere, annesi gözlerinin önünde öldürülen çocuklara bir fayda sağlamamaktadır. Bence bu tarz günler, sevgililer günü ve yılbaşı da dahil, emperyalizmin dayatmasıdır.
ilişkinin yürüyebilmesi için gereken temel ihtiyaçlardan biri. insanın gıdâsı yemek ise, aşkın gıdâsı da romantizmdir. romantizm ile beslenmezse nalları dikecektir. ancak herkesin romantizm anlayışı farklıdır. kimine göre teknede, kimine göre lüks bir restoranda, kimine göre ev ortamında gerçekleştirilebilecek olan romantizm, para işi değil samimiyet ve ince ruh işidir. 14 şubat'ta romantizm ayağına inek hediye eden bile duymuşken, romantizm adına yapılan garipliklere çok şaşırmamak gerekir. kimileri romantizmi spot lambaları ve disko ışıkları altında ararken, kimileri de loş bir yatak odasında bulacağını düşünür. bazılarına göre o, yüzyıllar öncesinde yazılmış aşk romanlarının sayfaları arasında kalmıştır. bazılarına göre sen çal kapımı ve benzeri antin kuntin dizilerdedir. romantizme dikkat edilmezse aşkınız hastalanır, meydana gelen komplikasyonlara müdahale edilmediği takdirde sizlere ömür olur. sonuçta kimse, kendisine hayvan gibi davranan, kaba, hödük biriyle birlikte olmak istemez.
pişmanlık. ne zaman burger king yesem ânında tüm benliğimi saran duygu. (!) kimilerinin yaptığı, kimilerinin de yapmadığı şeyler için yaşadığı bu his, kalbinizin ölmediğine bir işarettir. nedâmet duyamıyorsanız, gözünüzden hiçbir zaman tek damla gelmiyorsa, en azından içinizde bir üzüntü de olmuyorsa sizin kalbiniz nalları çoktan dikmiş demektir! ama tabii ki bu nedâmet kalpten olmalıdır. yoksa diliniz 'pişmanım' derken kalbiniz 'hıı yersen' diyorsa, diliniz karşınızdakine 'bir daha yapmayacağım' derken kalbiniz 'sen öyle san enâyî saftirik' diyorsa siz bir sahtekârsınız demektir. ben hiç pişman olmadım çünkü pişman olacak şeyler yapmadım diye sokrates'lik taslayanlara inanmamalıdır! herkes pişman olmuştur, sadece bazıları bunu itiraf etmeye cesaret edemez.
(bkz:çankaya)'da bulunan bir gece kulübü. ivedilikle dj'lerini değiştirmeleri gereken mekandır. müzikleri hakikaten berbattır. ayrıca fiyatları da astronomiktir. eğlenmek için gelinmeyecek türdendir.
Behzat Ç dizisinde de görülen bir akım, Ankaralıların kibar ve zarif olmasından kaynaklanan bir durum. Lan diyemez çünkü onlar, la derler fakat öyle gelişigüzel değil. Bir usülü vardır onun, Ankaralı'nın lügatindeki baş kelimedir bu, la'sız cümle çıkmaz genelde onların ağzından, la ile başlar ve la ile biter Ankaralıların cümleleri...
İnsanların en çok önemsediği konulardan. Kişilerin kendisi gibi olmasına engel olan bu soru, elalem diye nitelendirilen ve akraba, arkadaş, eş-dost topluluğundan oluşan yabancı insan grubunun düşüncelerine göre yaşamayı empoze eder. Mesela bence Derya Uluğ; "ya biz şimdi o kadar göz önündeyiz, şehitler için bir şey yapmazsak elalem ne der?" diye düşünmüş ve sonucunda (bkz:derya uluğ’un mehmetçik için şarkı bestelemesi) gibi bir garabet ortaya çıkmıştır.
(bkz:kızılay) Sakarya bölgesinin en bilindik mekanlarından. 2008 yılında kapılarını açmıştır. Kızılay'da gidilecek yerler listesine ilk sıralardan adını yazdırmıştır. Canlı müzik performansı, zengin mutfağı, hareketli ortamı... velhasıl bir eğlence mekanında aradığınız her şeyi orada bulabilirsiniz.
Coronavirüs nedeniyle Arabistan yönetiminin aldığı bir karar. Tedbir amacıyla dezenfekte edildiği için ziyaretlerin duraklatıldığı ancak kısa bir süre sonra tekrar ziyarete açılacağı belirtilmiştir. Arabistan'da coronavirüs vakasının şu an için 5'e çıktığı da gelen bilgiler arasında.
Altındağ Belediyesi'nin restore ettiği ve turizme kazandırdığı mekan. Ankara'ya yolu düşenlerin mutlaka uğraması gereken bu yer, 19. yüzyıl'ın sivil mimarisini yansıtan şirin evleriyle, kültürel etkinlikler için tahsis edilen sokaklarıyla ve birbirinden güzel lezzetlerin bulunduğu restoranlarıyla Ankara'nın gözdesi.
Türk Eğitim Derneği Yükseköğrenim Vakfı tarafından kurulmuştur. Erkin eğitim felsefesini benimsemiştir. Eğitim dili tüm bölümlerde İngilizcedir.
Bisiklet denilince ilk akla gelen, en çok tercih sebebi olan ve bunu da hak eden markalar bütünü. fiyat performans ürünleriyle bisiklet sektöründe öne çıkan bu markalar şu şekildedir:

Trek
Giant
Scott Sports
Santa Cruz
Santa Cruz
Cube
Orbea
Merida
Specialized
Türkiye'nin en meşhur kardiyoloji uzmanlarından. Halkın benimsediği sağlık bilgilerine karşı çıkmasıyla bilinir. Zeytinyağının meyve suyu gibi olduğunu söyleyen Canan Karatay ile (bkz:kahvaltı yapmak yasaklanmalı) diyen Mehmet Öz sanırım birbirleriyle uzaktan akraba olmalıdır.
ankara'nın zarif alışveriş merkezlerinden biri. ofis bölümünde çalışmayı çok özlediğim avm. canımız ne zaman sıkılsa avm'ye inip çay molası gibi yarım saat vitrin gezme molamız olurdu. ZARA'nın indirim günlerinde ofisten şak diye kapılar açılmadan iniverirdik. sabahları moda'da ettiğim kahvaltıların lezzetini unutamam.
İhsan Doğramacı tarafından 20 Ekim 1984’te kurulmuştur. Üniversite, THES - QS Dünya Üniversiteler Sıralaması araştırmasının 2016 yılı verilerine göre dünyanın en iyi 411 üniversitesi arasında gösterilmiştir.
Bir insan ne kadar çirkinleşebilir? sorusuna verilebilecek cevaplardan biri. Vuku bulan rezilliği anlatmak için ekstra bir şey söylemek lüzumsuz olsa da insan bu kadarına da pes demekten kendini alamamamaktadır. Kimliksiz oda vermediği için adamı döven kişi tabii ki serbest bırakılmıştır.
(bkz:işsizlik) kadar yaygın ve ondan daha kötü olan bir sorunsal. Sevgilisi ayrılmak istediği veya karısı boşanmak istediği için gözü dönen erkekler tarafından gerçekleştirilmekte olup yemeği beğenmemek gibi sebeplerden bile vuku bulabilmektedir. Çünkü o kadını öldürmeyi kafasına koyan adam zaten bunun için bahane aramaktadır.
2002-2003 sezonunda ülkemizi uefa kupasında temsil etmiş, çeyrek finale bir adım kala portoya elenen kulübümüz
ankara (bkz:bahçelievler)'in en meşhur caddesi. insanların birbirine daha uzun baktığı, her mekana rahat ulaşım imkanı sağlayan, değişik bir atmosferi olan caddedir. gitmelik, gezmelik, takılmalıktır.
parayla her şeyi yapabileceğini zanneden insanların hayat felsefesi. ama bir yandan da, -hele içinde bulunduğumuz şu dönem itibariyle- inkârı mümkün olmayan bir gerçek. para olmadan eğitim kapısı, iş kapısı, geçim kapısı açılmıyor, herkes bu konuda hemfikir. para doğru kullanılırsa huzura açılan bir kapıdır. haram paraysa veya yanlış kullanılıp çar-çur edilirse o paranın size açacağı tek kapı, mutsuzluk kapısı olacaktır. bu noktadan hareketle 'para bir anahtardır, hangi kapıya takarsan onu açar' demek mümkündür. siz parayı helal yoldan kazanıp helal yolda harcıyorsanız paraya hükmediyorsunuz, tam tersi oluyorsa o size hükmediyor demektir. bir anonim sözü der ki; 'cebinizi para para doldurmak için, ciğerinizi pâre pâre etmeyin'. başka bir anonim sözü de şöyle der: 'para' için, 'zampara' olma.
Başkentimiz Ankara'ya münhasır harika bir yiyecek. İstanbul'daki veya İzmir'deki simitlere benzemez, düpedüz kahverengidir kendisi, zira hakiki pekmez ile yapılmaktadır, farkı da buradan gelir.