Dün itibariyle Whatsapp'a gelen yeni özellik. Bu sayede geceleri mesajlaşırken gözleriniz yorulmayacak ve batarya performansınızda da iyileşme meydana gelecektir. Yani Whatsapp tarafından açıklama bu yöndedir, umarım öyle olur.
Şerbetli enfes lezzet. Güzel Ankara'ma özgü olan bu tatlıyı yeyip de sevmeyecek bir insan düşünemiyorum. İçi cevizle dolu poğaçalara benzer bir görüntüsü var, ne zaman Ankara'ya uğrasam mutlaka yerim.
ilişkinin yürüyebilmesi için gereken temel ihtiyaçlardan biri. insanın gıdâsı yemek ise, aşkın gıdâsı da romantizmdir. romantizm ile beslenmezse nalları dikecektir. ancak herkesin romantizm anlayışı farklıdır. kimine göre teknede, kimine göre lüks bir restoranda, kimine göre ev ortamında gerçekleştirilebilecek olan romantizm, para işi değil samimiyet ve ince ruh işidir. 14 şubat'ta romantizm ayağına inek hediye eden bile duymuşken, romantizm adına yapılan garipliklere çok şaşırmamak gerekir. kimileri romantizmi spot lambaları ve disko ışıkları altında ararken, kimileri de loş bir yatak odasında bulacağını düşünür. bazılarına göre o, yüzyıllar öncesinde yazılmış aşk romanlarının sayfaları arasında kalmıştır. bazılarına göre sen çal kapımı ve benzeri antin kuntin dizilerdedir. romantizme dikkat edilmezse aşkınız hastalanır, meydana gelen komplikasyonlara müdahale edilmediği takdirde sizlere ömür olur. sonuçta kimse, kendisine hayvan gibi davranan, kaba, hödük biriyle birlikte olmak istemez.
Putin ve Erdoğan'nın saatler süren görüşmesiyle ve sonrasında yapılan heyetler arası görüşmeyle yürürlüğe giren anlaşma. Buna göre; İdlib gerginliği azaltma bölgesindeki temas hattı boyunca tüm askeri faaliyetler 6 Mart 2020 saat 00:01 itibariyle durdurulmuştur.
çankaya (bkz:kuleli sokağı)'nda bulunan bir gece kulübü. üslup okuluna gitmeye ihtiyacı olan çalışanlarla doludur. bu mekanımsı şeye duyduğum tiksintiyi anlatmaya kelimeler yetmez. travestisi oldukça boldur.
Türkiye'nin ürettiği bir yerli füze. Sınırlarda meydana gelen tehdit unsurlarını berteraf etmek için kullanılmaktadır. Bu sayede saldırganlar hemen etkisiz hale getirilmekte ve yapılan saldırı girişimleri başarıya ulaşamamaktadır. Füzenin harp başlığı 470 kg iken menzili ise 280 km'dir.
kitap okuma zevkimin tavan yaptığı ve girdikten sonra zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım yerdir. gerçi kitap almak için gelenlerden çok buluşmak için gelenlerin doldurduğu bir mekan olarak tanımlamak daha isabetlidir. küçükken (bkz:kızılay)'da bulunan şubesine girip önüme çıkan tüm kitapları alma gibi bir hayal kurduğum ve geçen sene bu hayalimi gerçekleştirerek edebi hazzın doruk noktasına ulaştığım yerdir.
Ankara'daki ünlü camilerden. 4500 metrekarelik bir alana kurulmuştur. 1987 senesinde o dönemde başbakanlık yapmakta olan Turgut Özal'ın açılışını gerçekleştirdiği bu cami, (bkz:çankaya) ilçesindedir.
(bkz:yenimahalle) ilçesinde bulunan bir mekan. atatürk orman çiftliği'nde bulunmaktadır. 2013 senesinde yapımına başlanmıştır. bu parkın en mühimm özelliği, avrupa'nın en büyük tema parkı olmasıdır. ankapark, geçtiğimiz yılın Mart ayından itibaren ziyaretçilerini ağırlamaktadır.
güvendiğin dağlara gök gürültülü sağnak yağış yağması durumu. kendi arasında çeşitli alt dallara ayrılan ihanetin ana birimi aldatmaktır. eğer dış kapının mandalıyla aldattıysanız bu bir ihanettir. en yakın arkadaşıyla aldattıysanız bu mega boy ihanettir. yanında büyük seçim kola (pardon yalan) ile birlikte karşınızdaki kişiye servis ederek âfiyetle (!) zehirlenmesini sağlarsınız. aslında en büyük ihanetlerden biri de aldığın aburcuburların kardeşlerin tarafından sessizce tüketilmesidir. dolabı açtığında yaşadığın o şok var ya, yenilir yutulur cinsten değildir. face şifreni verdiğin birinin başkalarıyla senmişsin gibi yazışması da öyledir. ama burada asıl sorun, senin şifreni verecek kadar saftirik olmandır.
Balgat kampüsünde ve İncek'teki kampüsünde hizmet vermektedir. Tıp Fakültesi ve Sağlık Meslek Yüksek Okulları Balgat Kampüsü'nde, diğer bölümleri İncek Kampüsü'nde bulunmakta.
Ünlü bir yaşlı şarkıcı. Hakkında, öldüğüne dair asılsız haberler çıktı. Oğlu Theo konuyla ilgili açıklamada bulunarak söz konusu haberlerin yalan olduğunu ifade etti.
en son kayserisporla maç yapmış olan takım. Ankara gücünün yenilmesi Ankaralı'ların gücüne gitmektedir. Bıraktık işi gücü, saldır Ankaragücü! tezahüratıyla gönüllerde yer eden AnkaraGücü, Ankaralıların güç aldığı bir motivasyon kaynağıdır
(bkz:tam kapanma) ile ortaya çıkan yeni bir tanım. sahte belgelerin önüne geçebilmek için yapılmış bir sistem. henüz yoğunluktan dolayı insanlar çıkartamıyorlar ama güzel sistem. görev belgesi çıkarma süresini uzattılar fakat kısıtlaması süresi bitiyor onu ne yapacaklar bilemiyorum.
önce bahçeli'de, daha sonra (bkz:tunus caddesi) ve kızılay'da şube açmış olan, 2010 yılından beri ankara'da en çok gittiğim mekanlardandır. dekorlarına ve menülerinin hazırlanışına bayılırım. hele biga köftesini ne zaman görsem çocukluğuma dönerim. evimin mutfağından farkı yoktur. her gittiğimde dr.pepper içmeden dönmem.
Bu ara Türkiye'nin gündeminden düşmeyen bir adam. Adam sayısal loto oynuyor ama bileti kayboluyor. Aslında 13 milyon liralık bilet kendisine çıkıyor ancak arkadaşı ona tuzak kurarak bu parayı ondan çalıyor. Şimdi birbirlerini yiyorlar ve adam parasını geri alamıyor, mahkeme erteleniyor uğraşır durur artık
(bkz:yenimahalle) ilçesinde bulunan bir yapıt. 1959 senesinde korumaya alınmış ve toplam 7 adet sivri kemere sahip bir köprüdür. Altındağ semtindedir.
Odatv'de görev yapan bir muhabir. Sessiz sedasız defnedilen Libya şehidi haberiyle hakkında soruşturma başlatılan haber muhabiri göz altına alındı. Yaşanan bu durum ise gazetecilerin tepkisini çekti.
her türlü insana ev sahipliği yapan bir gece kulübü. Hilton otelin altındadır. kız-erkek karışık arkadaş grubuyla gittiğimiz mekanda kızlar ayrıldıktan sonra yan masadaki kızların yanımıza gelmesi üzere çalışanlar tarafından sarkıntılık yapmış zannedilerek kovulduğumuz mekandır.
Ülkemize ve insanlığa hizmet edecek, bilimin ve insanlığın geleceğine yön verecek, güncel sorunlara duyarlı, ülkemize ve topluma yol gösteren bir üniversite olma hedefini merkeze koyduğunu belirten üniversite.
Eski iPhone sahiplerinin işine yarayacak bir gelişme. iPhone 6, 6S, 7 ve SE telefonlarından birine sahip olan kişiler talep ettikleri takdirde şirketten 25 dolar ödeme alabilecek.