20 yıldır insan kaçakçılığı yapan bir adamın itirafı. Türkiye'nin gündemine düşen bu sözler, Özcan Karlı'nın tutuklanmasına sebep olmuştur. Röportaj verirken gururla anlatan Karlı tutuklanınca 180 derece dönmüş olsa da kendini deşifre ederek yakayı çoktan ele vermiştir. Göçmenlere kaliteli hizmet sunduğunu ifade eden Karlı'nın akıbeti merak konusudur.
2010 yılından bu yana Ankara'nın eğlence ve gezi anlayışına yön vermeye devam eden nadide oluşum. Kurulduğu günden bu yana Ankara etkinlikleri kendisinden sorulur. Yola çıktığı ilk dönemde liselere öğrenci partileri ve bahar şenlikleri gibi organizasyonlarla hizmet veren Event312, çok geçmeden Ankara'lıların gözdesi olmuş ve tüm Ankara'ya nam salmıştır. 2010 yılından itibaren düzenlediği günlük turlara 2011 yılında konaklamalı turları da eklemiştir. Faaliyetlerini hız kesmeden sürdüren Event312, çok kısa sürede geniş kitleler tarafından benimsenmiş ve eğlence, gezi, etkinlik kavramlarının çağrıştırdığı ilk isimlerden biri olmuştur.
her zamankine kıyasla daha çok dikkat etmemiz gereken konu. zira bu ay vücudumuz tüm gün aç kalacaktır. bundan dolayı iftar-sahur arasındaki zamanı iyi değerlendirmek gerekir. fakat bu; mideyi çıfıt çarşısına benzeteceğimiz,, her şeyi doldurabileceğimiz anlamına gelmez. en büyük kural azar azar yemektir. sofrada kuru baklagil de, sebze de bulunmalıdır. kimi zaman balık, bazen tavuk veya et olmalıdır.

iftar yaptıktan hemen sonra yangından mal kaçırır gibi (!) meyvelere veya tatlılara saldırmak yanlıştır. bu da kilo aldıran sebeplerin başında gelir.

tatalı olarak da öyle baklavalar, şöbiyetler, sütlü nuriyeler falan yeme lüksümüz yoktur. eğer 'oram buram çıkmasın, selülitlerim artmasın' diyorsak dikkatli olmamız boynumuzun borcudur. (!)

bu yüzden tatlı tercihimiz sütlü ve hafif tatlılardan yana olursa bizim için en iyisidir.

kalbimiz bize 'haydi söyle' dediği halde yemeksepeti'nden uzak durabiliyorsak biz bir kahramanız demektir!
Coronavirüs nedeniyle Arabistan yönetiminin aldığı bir karar. Tedbir amacıyla dezenfekte edildiği için ziyaretlerin duraklatıldığı ancak kısa bir süre sonra tekrar ziyarete açılacağı belirtilmiştir. Arabistan'da coronavirüs vakasının şu an için 5'e çıktığı da gelen bilgiler arasında.
Ankara sınırları içerisinde bulunan bir göl. Gölün arazisi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nin olup, balık avlama, su sporları ve piknik gibi aktivitelerin gerçekleştirildiği bir yerdir. (bkz:gölbaşı) ilçesindedir.
avm'de birbirine sarılan çifte, "millet rahatsız oluyor eksi kata inin ne yapacaksanız orada yapın" diyen güvenlik görevlisinin (eskiden) bulunduğu bir alışveriş merkezidir. Fakat bu sözden sonra kendisinin işine son verilmiş idi.
Şerbetli enfes lezzet. Güzel Ankara'ma özgü olan bu tatlıyı yeyip de sevmeyecek bir insan düşünemiyorum. İçi cevizle dolu poğaçalara benzer bir görüntüsü var, ne zaman Ankara'ya uğrasam mutlaka yerim.
CHP İstanbul il başkanı. Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflanmasına ilişkin hakkında suça azmettirmekten, suçu ve suçluyu övmekten soruşturma açılmış ve ifade vermiştir. darbe imasında bulunmuş ve sistem değişikliği öngördüğünü söylemiştir. bu sözleri akılları karıştırmıştır.
CHP partisinin bitmeyen vukuatları. Türkiye'nin acısı daha çok tazeyken bu sefer yine bir terörist cenazesine katıldıkları haberi geldi.MKP'li teröristin intiharını duyan HDP ve CHP'liler soluğu aysel koç'un cenazesinde aldı. CHP ilçe teşkilatı, HDP ile oradaydı. Ancak CHP'den kimlerin katıldığı bilgisi paylaşılmadı.
(bkz:tam kapanma) ile ortaya çıkan yeni bir tanım. sahte belgelerin önüne geçebilmek için yapılmış bir sistem. henüz yoğunluktan dolayı insanlar çıkartamıyorlar ama güzel sistem. görev belgesi çıkarma süresini uzattılar fakat kısıtlaması süresi bitiyor onu ne yapacaklar bilemiyorum.
(bkz:akköprü)'de açılmış ve kocaman kafeteryalara, sinema salonlarına ve yüzlerce mağazaya ev sahipliği yapan bir yer. En az 5000 araç kapasiteli bir otoparkı vardır. tüketim çılgınlığının ve kapitelist anlayışının zirvelerde yaşandığı mekandır.
ankara (bkz:bahçelievler)'in en meşhur caddesi. insanların birbirine daha uzun baktığı, her mekana rahat ulaşım imkanı sağlayan, değişik bir atmosferi olan caddedir. gitmelik, gezmelik, takılmalıktır.
(bkz:coronavirüs) olayının patlak vermesinden sonra maske piyasasında yoğunluğun artması durumu. Ancak maske fiyatlarını yükselten firmalara 100 bin TL para cezası verilmiştir. Üstelik maskelerin de bu virüsten korumadığı ifade edilmektedir.
pkk terör örgütünün kurucusu, yüzbinlerce bebeğin, askerin, sivilin, suçsuzun katili öcalan'a 21 yıl sonra sunulan bir imkan. milletin vergileriyle içeride paşalar gibi beslenen öcalan'ın kardeşiyle 25 dakika konuşmasına izin verilmiş ve bu durum büyük tepkiye neden olmuştur. ama sadece o kadardır. milletin tepkisini kaaleye alan yoktur, olmayacaktır.
Bu ara Türkiye'nin gündeminden düşmeyen bir adam. Adam sayısal loto oynuyor ama bileti kayboluyor. Aslında 13 milyon liralık bilet kendisine çıkıyor ancak arkadaşı ona tuzak kurarak bu parayı ondan çalıyor. Şimdi birbirlerini yiyorlar ve adam parasını geri alamıyor, mahkeme erteleniyor uğraşır durur artık
kısaca yaptığın işin finish olması, başka bir ifadeyle game over moduna girmektir. eğer işe yeni girdiyseniz, başınıza gelen bu trajik olay sizde şok etkisi meydana getirir. eğer zaten her gün 'işine de parasına da' diyerek yola çıkıyor, ne zaman akşam olacak diye saatleri sayıyor ancak mecburiyetten dolayı o işte çalışıyorsanız kovulmak size buruk bir sevinç yaşatır. (mı acaba) yoksa 'nâneyi yedik, pandemi de var, nasıl iş bulacağım' düşüncelerine mi sevk eder? bir de işten kovulmak olayı bazı kişilerin 'istifamı verdim çektim geldim' şeklinde palavra atmasına sebebiyet verir. 'hayır yani kovulmasaydım ben çıkacaktım' vb. şeklindeki teselli sözcükleriyle kendilerini avutan bu insanların beyninde bir taraftan 40 tilki dönüyor, oluşan bu boşluğu en kısa sürede nasıl dolduracaklarını düşünüyorlardır. işten kovulma ile başlayan 'yeni iş bulma' sürecinde kariyer.net ve benzeri platformlarda sayfayı 5554 kere refresh etmekten bıkmak, ona buna ağız eğip iş bulması için tavassut etmesini istemek, işsizlik başına vurup saçma sapan tv programlarıyla vakit öldürmek, cv gönderip geri dönüş alamamak, iş başvurularına çağrılıp 'biz sizi arayacağız' diyerek geri dönderilmek gibi semptomlar yaşanır.
Avrupa umuduyla yola çıkan fakat sınırın ardında Yunan polisiyle karşılaştıklarında hayalleri suya düşen göçmenlerin yaşadığı kötü durum. Göçmenlerini ülkesine almak istemeyen Yunanistan onları insanlıkla bağdaşmayan şekilde bir muameleye tabi tutarak elbiselerine varana kadar alıp Türkiye'ye geri yollamaktadırlar. Paylaşılan bu görüntüler ise vehametin boyutunu gözler önüne sermektedir.
Bisiklet denilince ilk akla gelen, en çok tercih sebebi olan ve bunu da hak eden markalar bütünü. fiyat performans ürünleriyle bisiklet sektöründe öne çıkan bu markalar şu şekildedir:

Trek
Giant
Scott Sports
Santa Cruz
Santa Cruz
Cube
Orbea
Merida
Specialized
Ankara'da kurulmuş onuncu üniversitedir. TOBB ETÜ'nün en büyük farklılığınım ''Ortak Eğitim Programı'' olduğu söylenmektedir.
Ankara gezisinin ilk duraklarından. 2005 senesinde ziyaretçiye açılmış ve o günden beri yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Ankara'nın başlıca müzeleri arasında yer alıyor.
İstanbul Adli Bilimler Eğitim ve Araştırma Vakfı tarafından 2013 yılında Ankara'da kurulmuş vakıf üniversitesi
Odatv'de görev yapan bir muhabir. Sessiz sedasız defnedilen Libya şehidi haberiyle hakkında soruşturma başlatılan haber muhabiri göz altına alındı. Yaşanan bu durum ise gazetecilerin tepkisini çekti.