Türk Eğitim Derneği Yükseköğrenim Vakfı tarafından kurulmuştur. Erkin eğitim felsefesini benimsemiştir. Eğitim dili tüm bölümlerde İngilizcedir.
Sele (Lat.: Sella = Eyer) bisikletle insan arasındaki 3 temas noktasından birisidir. Diğer temas noktaları (bkz:gidon) ve (bkz:pedal)lardır. Bisiklet selesi genellikle bir sele borusuna takılır. Selenin yüksekliği, sele borusunun bisiklet gövdesinden içeri sokulması ya da dışarı çıkarılmasıyla ayarlanabilir.
ankara denilince ilk akla gelen şeylerden biri. kısaca AST olarak bilinir. Ankara'nın bu denli köklü tek özel tiyatrosu olma ünvanına sahiptir. Her ne kadar tiyatroya artık çok ilgi gösterilmese de Ankara tiyatrosu önemini korumaktadır.
Türkiye'de en iyi kadrolardan birine sahip ve kısa zamanda başarılı olmuş istanbul ekibi.
Amerikan polislerinin acımasızlığına eş değer olan durumdur. Örneğin en son 10 yaşındaki çocuğu ailesinden ayırmaları bunun en acı tezahürüdür. Gerçi Türk polislerinin hepsi de sütten çıkmış ak kaşık değildir. Her mesleğin yüz karaları vardır ancak şu çocuğun feryatı daha da yürek burkutucudur.

2003 senesinde Ankara halkının hizmetine sunulan büyük bir park. 508 bin metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. 127 bin metrekaresi göletten meydana gelmektedir. Burada restoranlar, piknik ve dinlenme alanları da mevcut. (bkz:etimesgut) ilçesinde bulunuyor.
Türkiye'nin en nitelikli yükseköğretim kurumlarından biridir. Mevcut 6 yerleşkesi bulunmaktadır. Sıhhiye ve Beytepe olarak iki yerleşkesi vardır.
Dün itibariyle Whatsapp'a gelen yeni özellik. Bu sayede geceleri mesajlaşırken gözleriniz yorulmayacak ve batarya performansınızda da iyileşme meydana gelecektir. Yani Whatsapp tarafından açıklama bu yöndedir, umarım öyle olur.
Eski iPhone sahiplerinin işine yarayacak bir gelişme. iPhone 6, 6S, 7 ve SE telefonlarından birine sahip olan kişiler talep ettikleri takdirde şirketten 25 dolar ödeme alabilecek.
Ankara'nın ünlü mekanlarından. Hakikaten adından da anlaşıldığı gibi orada kuğular güvenle barınmaktadırlar, orası bununla meşhur olmuştur. Tunalı Hilmi Caddesi'ndeki insanlar burayı çok severler. Adı da içi de huzur vermektedir.
bir (bkz:çankaya) semti. 2000'lere kadar gecekondu bölgesiyken kentsel dönüşüm kapsamında lüks bir semt haline getirilmiştir. (bkz:bülent arınç) ve (bkz:kemal kılıçdaroğlu) gibi ünlü siyasetçilere ev sahipliği yapmıştır. Ufuk Üniversitesi ve çankaya üniversitesi de buradadır. TOBB ETÜ ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi ise buraya son derece yakındır.
sevenlerini yasa boğan olaydır. 1 yıl önce beyin kanseri teşhisi koyulan ünlü modacı 64 yaşında hayata gözlerini yummuştur. işte benim stilim'in jüri üyesi, nurella lakaplı Yerlitaş, 6 ay arayla 2 ameliyat geçirmiş fakat bu hastalığa daha fazla dayanamayarak yaşamını yitirmiştir.
ülkemizde uefa kupasını kazanan tek takım. ayrıca 2019 itibariyle süper ligde en çok şampiyon olan takım.
CHP İstanbul il başkanı. Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflanmasına ilişkin hakkında suça azmettirmekten, suçu ve suçluyu övmekten soruşturma açılmış ve ifade vermiştir. darbe imasında bulunmuş ve sistem değişikliği öngördüğünü söylemiştir. bu sözleri akılları karıştırmıştır.
İhsan Doğramacı tarafından 20 Ekim 1984’te kurulmuştur. Üniversite, THES - QS Dünya Üniversiteler Sıralaması araştırmasının 2016 yılı verilerine göre dünyanın en iyi 411 üniversitesi arasında gösterilmiştir.
29 nisan itibariyle başlayan ve 17 mayıs'a kadar devam edecek olan süreç. başka bir ifade ile; adı olan fakat kendi olmayan uygulama. bu sözün kanıtı da pencereden dışarı bakınca görülen manzaradır. yine paşa paşa evlerinde oturan duyarlı, uslu halk bir ihtiyaç için dışarı çıktıklarında yolda çoğu zaman tıkalı bir araç trafiğiyle karşılaşmakta, parkta oturup çay içen ve sohbet edenlere tanık olmaktadır. hâliyle akla şu sorular gelmektedir: 'bu tam kapanma sadece bize mi var?', 'yine mi başaramadık?', 'babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?' (!) tam kapanmanın başka bir bilimsel tanımı da şöyledir: canı çalışmak isteyenlerin kolayca çalışabilir belgesi alarak muaf olduğu, canı dışarı çıkmak isteyenlerin tınlamadığı, sadece parası olmayanların, fakir-fukaranın ve sağlığını düşünenlerin ciddiye aldığı 19 günlük zaman dilimi. ayrıca tam kapanma haberinin, marketlerde yığılmalara sebep olduğu ve böylece 'tam cehâlet' örneği sergilendiği de akıldan çıkarılmamalıdır. tabii ki bu söz ile halkı küçümsemek amaçlanmamıştır fakat marketlerin vb. açık olacağı söylenmesine rağmen harp îlân edilmiş gibi davranmanın da mantıklı bir açıklaması yoktur!
Önce Yabanabat, sonra Çorba diye anılan ve en sonunda Kızılcahamam diye anılmaya başlayan Ankara ilçesi. Çankaya'da bulunan Soğuksu Parkı'nın Ankara için önemi çok büyüktür. Adeta Ankara'nın akciğeri bile denilebilir. Kızılcahamam maden sularının yeri ise başkadır.
2 Mart 2020 itibariyle yürürlüğe giren yeni değişiklik. Buna göre artık 1.000 TL'ye kadar olan para transferlerinde 1 TL; 1K üzeri para transferlerinde ise 2 TL kesilecektir. Bu durum herkesi sevindirmiş ve rahat bir nefes aldırmıştır.
ismiyle uyumlu, öküz çalışan ve müşterilerden müteşekkil, arkadaşımın gözümün önünde şiddete uğradığı, kendisini rock star sanan bazı kişilerin sahnede saçmalıklarını sergiledikleri mekandır.
Ankara'daki gezilesi, görülesi yerlerden biri. Atpazarı semtinde bulunmaktadır. Yolu düşenler uğramadan gelmesin derim, Ankara'da yaşıyorsanız zaten uğrayın.
yeni evli insanların bir süre yaşadıkları ve henüz birbirlerinin asıl yüzünden haberdar olmadıkları zaman dilimi. cicim aylarının bitmesiyle beraber madalyonun öteki tarafı çevrilmeye başlar. cicim ayları devam ederken her şey gayet yolundaymış gibi gözükse de işler daha sonrabire birden raydan çıkar. bu durum flörtün cicim ayları için de geçerlidir. bu ayların hiç bitmeyeceği zannedilse de 'her güzel şeyin bir sonu vardır' diye boşuna dememişlerdir. 'cicim yılları' diye bir kavram olmadığını, bu dönemin birkaç ay süreceğini unutmamanız gerekir. (!) onun için iyisi mi siz; cicim aylarından sonra sicim gibi yaşlar akıtmaya (!) hazırlık yapsanız faydalı olur.
totalde 50 bin metrekarelik alanında 150'i aşkın mağazasıyla müşterilerine eğlence, yemek ve alışveriş imkanı sunan klasik bir avm. Ülkemizde BREEAM Sertifikası'na sahip olan en büyük bina özelliğini taşımakta ve başkentin ilk yeşil avm'si olarak tanımlanmaktadır.
cinsiyet meselesi. aslında cinsiyet değil karakter meselesi. erkeklik, penisi olan herkeste mevcutken adamlık çoğu kişide yoktur. bazı kadınlarda olmasına rağmen erkeğim diye geçinen çoğu kişide bulunmayan adamlık, sex yapmakla ile değil iyilik yapmakla olur. erkeklik bazılarına göre bilek gücüdür. bazıları onu 'ağır kaldırma kapasitesi' (!) olarak niteler. bazılarına göre erkeklik ölçüsü bildiği küfür sayısıdır. arabalarla ve futbolla ilgili bilgisi, balık tutma, tâmir-tâdilât yapma ve avlanma becerisi, çoğuna göre cinsel performanstır. oysa erkeklik adamlıktır. vatanı için savaşmaktır. kadına el kaldırmamaktır. örnek bir baba ve iyi bir koca olmaktır. kadını el üzerinde tutmak, haksızın karşısında durmak ve haklıyı savunmaktır. magandalık yapmak, ağır abi sözleriyle edebiyat parçalamak erkeklik değildir.
aslında ağız, burun, yanak, kaş-göz gibi organ ve dokulardan meydana gelen bir cildi olmasına rağmen; utanmasını, hicâb duymasını, hani böyle bazen 'ne yapıyorum ben ya?' demesini sağlayacak bir yüzü olmayan yaratıklardır. yüzlerinin yerinde âdeta bir kauçuk vardır. onlara hiçbir şey işlemez, tükürseler kâr etmez. aslında onlara tamamen yüzsüz demek yanlıştır. bilakis, onların her insanla konuşurken taktıkları, değiştirip değiştirip kombine olarak kullandıkları bir sürü yüzü vardır. onlar bitcoin safiye gibidirler. birine başka bir yüzle, ötekine başka bir yüzle giderler. yüzsüz insanlar yüzünden, yüzümüzü asmamamız gerekir. (!) onların derisini yüzseniz pislik içinde yüzmekten vazgeçmezler. (ünlü-ünsüz benzeşmesinin en somut örneklerinden birini sergilediğim bu yazıya son verirken tüm insanlığa mesajım şudur: zaten maske takmak zorundayız. çıkarın artık maskelerinizi!)
ramazan kavramını sadece iftarda tıka basa yemek, sahurdan sonra öğleye kadar uyumak ve geri kalan zamanda da 'çok susadım, midem karnıma yapıştı, sigarasızlık başıma vurdu' ve benzeri serzenişlerle geçirmek olarak algılama durumu. 'hoş geldin' ramazan diyenlerin o hiç gelmemiş gibi duyarsız davranması ve hiç de hoş şeyler yapmaması büyük tezatlık teşkil etmektedir. dolayısıyla bu karşılama mesajının (!) fazla bir kıymet-i harbiyesi olduğunu iddia etmek zordur. mesela:

ramazan'da kadın erkek karışık, çalgılı çengili organizasyonlara katılmak ramazan'ı ihyâ etmek değildir. ('sizi gidi yobazlar' diye düşünenler kabul etmese de böyledir.)

2- ezan sesini duyar duymaz hemen yemeklere saldırmak yanlıştır. insan önce bir dua eder! ya da su veya hurma ile oruç açarak sünneti yerine getirir.

3- namaz falan kılmayıp dînî paylaşımlar yaparak sevap kazandığını zannetmek kendini kandırmaktır.

4- pandemi sürecini yoksayarak hayır işlemek amacıyla virüslü virüssüz herkesi iftara çağırıp hepsini harmanlamak (!) herkese zarar vermektir.
Türkiye'nin ürettiği bir yerli füze. Sınırlarda meydana gelen tehdit unsurlarını berteraf etmek için kullanılmaktadır. Bu sayede saldırganlar hemen etkisiz hale getirilmekte ve yapılan saldırı girişimleri başarıya ulaşamamaktadır. Füzenin harp başlığı 470 kg iken menzili ise 280 km'dir.