Aslında her gün haberleri yayınlanan fakat 5 Mart itibariyle yayınlanmış haberi yalan haber olan bir vukuat. Şöyle ki kadının biri tacize uğradığını söyleyerek metrobüsü birbirine katıyor, vatandaşlar şüpheliye girişip dayak çekiyor ve sonra taciz falan olmadığı anlaşılıyor ve kadın şikayetçi olmuyor. Adam dövüldüğüyle, kadın da olay çıkardığıyla kalıyor.
İhsan Doğramacı tarafından 20 Ekim 1984’te kurulmuştur. Üniversite, THES - QS Dünya Üniversiteler Sıralaması araştırmasının 2016 yılı verilerine göre dünyanın en iyi 411 üniversitesi arasında gösterilmiştir.
Ankara'da bulunan, (bkz:çubuk) ilçesindeki bir park. Ankara ilinin 70 KM kuzey tarafındadır. Yeşilkent mahallesi'nde konumlanmış olan bu parkın her iki yanı da ağaçlar ve yamaçlar ile çevrilidir. Her mevsim ayrı güzeldir.
genç yaşında insanın saçına ak düşüren, stres hormonlarını tavan yaptıran, insanı sinir hastası eden fakat buna rağmen kendilerinde gram değişiklik olmayan arsız ve yüzsüz insan tipi.
Coronavirüsün ilacını bulduğunu ifade eden ve Van'da yaşayan bir aktardır. Bulduğu ilaçların çeşitli hastalıklara şifa olduğunu söyleyen Mehmet Kasım Alageyik, devlet büyüklerine seslenmiş ve kendi ilaçlarının coronavirüsü yok etmek konusunda oranında etkili olacağını iddia etmiştir.
ismail türüt tarafından söylenen ve atatürkçüleri, laikleri, imamoğlucuları çok kızdıran söz. söz konusu islam ve akp olunca "düşünce özgürlüğü" diyerek kin kusan çağdaşlar (!), niye yükseliyorsunuz bu bir fikir özgürlüğü dedirten olaydır.
saadet partisi genel başkanlığını yürüten kişi. ayrıca madımak olayları sırasında sivasın belediye başkanlığını yapmıştır.
bir zamanlar (bkz:beğendik) ile birlikte çok popüler olan fakat şimdi eski popüleritesini kaybetmiş avm. bir pasaj atmosferi vardır, hayalet bir avm'dir. adı var kendi yoktur. swarovski mağazasından alışveriş yapmak için gitmiştim, güvenlikteki kıza sorduğumda kat planını dosyadan çıkarıp öyle tarif etti artık gerisini siz düşünün. ne kadar boş zamanları ve ilkel çalışma sistemleri olduğunu varın hesap edin.
cinsiyet meselesi. aslında cinsiyet değil karakter meselesi. erkeklik, penisi olan herkeste mevcutken adamlık çoğu kişide yoktur. bazı kadınlarda olmasına rağmen erkeğim diye geçinen çoğu kişide bulunmayan adamlık, sex yapmakla ile değil iyilik yapmakla olur. erkeklik bazılarına göre bilek gücüdür. bazıları onu 'ağır kaldırma kapasitesi' (!) olarak niteler. bazılarına göre erkeklik ölçüsü bildiği küfür sayısıdır. arabalarla ve futbolla ilgili bilgisi, balık tutma, tâmir-tâdilât yapma ve avlanma becerisi, çoğuna göre cinsel performanstır. oysa erkeklik adamlıktır. vatanı için savaşmaktır. kadına el kaldırmamaktır. örnek bir baba ve iyi bir koca olmaktır. kadını el üzerinde tutmak, haksızın karşısında durmak ve haklıyı savunmaktır. magandalık yapmak, ağır abi sözleriyle edebiyat parçalamak erkeklik değildir.
Ankara'daki gezilesi, görülesi yerlerden biri. Atpazarı semtinde bulunmaktadır. Yolu düşenler uğramadan gelmesin derim, Ankara'da yaşıyorsanız zaten uğrayın.
Ankara'da kurulmuş onuncu üniversitedir. TOBB ETÜ'nün en büyük farklılığınım ''Ortak Eğitim Programı'' olduğu söylenmektedir.
Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı paniğe sevk eden, çeşitli ülkelere de sıçramış olan virüs. Öksürük, ateş, mide bulantısı ve burun akıntısı gibi basit belirtilerle kendini gösterse de ölümcül sonuçlara yol açabilmektedir. Bu kapsamda Çin ile aralarına mesafe koyan ülkeler, virüsün yayılmaması için önlem almaya çalışmaktadır. Henüz Türkiye'ye gelmediği bildirilen bu virüsün hiçbir zaman ülkemize ulaşmaması temennimizdir.
Şerbetli enfes lezzet. Güzel Ankara'ma özgü olan bu tatlıyı yeyip de sevmeyecek bir insan düşünemiyorum. İçi cevizle dolu poğaçalara benzer bir görüntüsü var, ne zaman Ankara'ya uğrasam mutlaka yerim.
Hadise.com'u almak için ablasını mahkemeye vermesi. Olayı yargıya intikal ettiren Hadise haksız bulunarak yenilgiye uğramış ve alan adını ablasından geri alamamıştır. Ablası Hülya Açıkgöz 30 bin dolar verip domaini satın almış ve büyük bir hadise çıkarmıştır.
23600 m² kapalı alana sahip ve 54462 m² yüzölçümlü alana kurulmuş olup bünyesinde 4 Fakülte, 1 Enstitü ve 1 Meslek Yüksekokulu bulunan üniversite
Türkiye'nin en nitelikli yükseköğretim kurumlarından biridir. Mevcut 6 yerleşkesi bulunmaktadır. Sıhhiye ve Beytepe olarak iki yerleşkesi vardır.
ankara (bkz:tunus caddesi)'nde yer alan büyük ve feminist bir mekan. zira latin dans gecesine gittiğim zamanlarda mekana girmek için uğraşırken kapıdaki kişi her defasında "içeride bir arkadaşınız var mı? Ne yazık ki doluyuz" diyor. Yalnızca kadınlara hoşgeldin deniyor burada. Tabii ki zar zor girdiğimde, bir sürü boş masa olduğunu görüyorum.
ankara büyük şehir belediyesi başkanı. yakın zaman önce "iyilik salgından daha bulaşıcıdır" sözüyle bir kampanya başlatmış ve kampanyaya destek her geçen gün giderek artmıştır. Tanju Kara'nın açıklamasına göre kampanya sayesinde Ankara ilçelerindeki bakkal borçlarının neredeyse 'i kapatılmıştır. ayrıca kendisi çiftçilere tam 5 milyon tane domates ve sivri biber fidesi dağıtacağını ilan etmiştir. üreticilerin elinde kalanları satın alan ve su fiyatlarını 50 kuruşa indiren de kendisiydi.
Merhaba değerli kullanıcı.

lasözlük olarak sizler için yeni bir format tasarladık ve bu formatta doğrudan yazar olabilir kendi başlıklarınızı açabilirsiniz. İmla kurallarına dikkat etmeniz bizim en büyük beklentimiz olmasına rağmen bu konuda çok ağır yaptırımlar uygulayan bir platform da değiliz.

sistemimizde çaylak onay sistemi vesaire bulunmadığı ve doğrudan başlık açabileceğiniz için bilmeniz ve uymanız gereken birkaç önemli hususu hatırlatmak isterim;

kesinlikle ülkenin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere hiçbir devlet büyüğüne hakarete varan eleştiri dilini kullanmamanız ve bu tarz üslupları kullanmanız karşılığında yüz yüze geleceğiniz hukuki süreçleri göz önünde bulundurmanızı istirham ederim.

kişi, kurum ve yahut kuruluşlar hakkında içerisinde hakaret olmadan dilediğiniz eleştiriyi yapabilir, dilediğiniz başlığı açabilirsiniz.

başlıklarınızın ve girilerinizin anlamlı ve okunaklı olması fikirlerinizin karşınızdakilere daha kolay ulaşmasını sağlar.

burası Ekşisözlük ya da incisözlük olarak bilinen interaktif sözlük siteleri gibi bilgi edinmek amaçlı bir platform olmadığı için burada edindiğiniz bilgilerin gerçekliğinin doğrulamaya muhtaç olduğunu unutmayınız lütfen.

ve en önemlisi burada her türlü görüşe açık olarak saygı duyduğumuzu bilmenizi isterim. insanların tercihlerine ve görüşlerine saldırganca bir tutum sergilememenizi istirham ederim.

ufak bir de hatırlatma; haftanın en beğenilen girisi eğer 100'den fazla beğeni almışsa yazar arkadaşa ufak bir de ödeme yapıyoruz.
ayrıca bir yazarın açtığı başlık eğer gün içersinde 100 ve üzeri entry alırsa başlık sahibi yazara entry başına 0,25 kuruş ödeme yapılacaktır. (yazılan girilerin farklı hesaplardan ve başlığa uygun ve anlamlı olması şartıyla)

ödeme sistemi; entrynin aldığı favori x 0,25 lira olarak belirlenmiştir. örneğin bir yazarın yazdığı entry 400 favori alırsa yapılacak ödeme 400x0,25=100 lira olacaktır.
Bir insan ne kadar çirkinleşebilir? sorusuna verilebilecek cevaplardan biri. Vuku bulan rezilliği anlatmak için ekstra bir şey söylemek lüzumsuz olsa da insan bu kadarına da pes demekten kendini alamamamaktadır. Kimliksiz oda vermediği için adamı döven kişi tabii ki serbest bırakılmıştır.
kişiden kişiye göre değişen, ama çoğu kişi için 'para' olan şey. bazılarına göre hayatın anlamı çocuklarıdır, bazılarına göre bir kadın veya erkek. oysa hayatın anlamı, hayatın bittikten sonra başlayacak olan şeydir. yani öldükten sonra başlayacak ahiret hayatı. bu, Müslümanlar için böyledir. gerçi başka din mensupları da kendilerine göre bir tanrıya ve ölüm sonrası hayata inanır, o ayrıdır. kimi de hayatının anlamını bulamamıştır. onlara göre hayat anlamsızdır, dünyaya gelirken neden kendilerine sorulmamıştır? (!) ama 'ölsem de kurtulsam' muhabbeti yapan insanların yüzde 99.9'u, yemek yerken boğazına bir mercimek tanesi takılsa veya uçak türbülansa girse ne yapacağını şaşırır. hiç öyle 'ooh ne güzel birazdan öleceğim sonunda game over oluyorum the end yaşasın!' diye düşünmez. hayatını anlamsız şeyler yaparak geçirmek kötüdür ama başkalarına zarar vererek geçirmek daha kötüdür. sonuçta sadece kendi uyuşturucu kullanan bir insanla onun ticaretini yapan insan bir değildir.
(bkz:altındağ) ilçesinde yer alan bir camii. Selçuklu döneminden kalma olduğu belirtilmektedir. Tarihi kaynaklarda, Ebubekir Mehmet isimli bir zat tarafından inşa edildiği söyleniyor.
dini imanı para olarak nitelendirilen insanların temel hayat felsefesi. paranın her şeyi yapacağına inanan para için her şeyi yapandır sözü hatırlanacak olursa, bunların 'parayı veren düdüğü çalar', 'kıroyum ama para bende' mantığını benimsedikleri anlaşılır. para için yalan söyleyenden para için bedenini pazarlayana kadar geniş bir yelpazede hizmet (!) veren bu grup paranın kutsallığına gönülden inanmışlardır. denizden babam çıksa yerim anlayışındaki insanlarla yakın ilişkileri bulunan bu şahıslar tuvaletten para çıksa temizleyip kullanırım diye düşünürler. onlar için dünyanın en büyük acısı sahip oldukları meblağdan birkaç kuruş eksilmesidir. yeri geldiği zaman ota çöpe para harcamaktan çekinmeyen insanlar çoğu zaman en ufak şeylerde pintilik göstererek kendisiyle çelişir. son söz: para para diyerek, pâre pâre olmamalıdır insan.
Lisedeyken en nefret ettiğim ders. Sorgulamak ve şüphe etmek üzerine kuruludur. (bkz:atakan kayalar)'ın ilgi alanı olmakla birlikte -her ne kadar öyle nitelendirilse de- kendisi bir filozof değildir.
Putin ve Erdoğan'nın saatler süren görüşmesiyle ve sonrasında yapılan heyetler arası görüşmeyle yürürlüğe giren anlaşma. Buna göre; İdlib gerginliği azaltma bölgesindeki temas hattı boyunca tüm askeri faaliyetler 6 Mart 2020 saat 00:01 itibariyle durdurulmuştur.